Transport dla gości uroczystości pogrzebowej

Oferta usług transportowych związanych z uroczystością pogrzebową jest bardziej rozbudowana. Organizujemy także przewozy osób biorących udział w ceremonii pogrzebowej – gości, księdza czy mistrza ceremonii. Pragnąc zadbać o to, by uroczystość przebiegła sprawnie i bez zakłóceń oraz aby uniknąć sytuacji, w której dla kogoś z gości zabrakło transportu, polecamy usługę przewozu osób zaproszonych na pogrzeb z kościoła lub kaplicy przedpogrzebowej na miejsca spoczynku i konsolacji. Warto pamiętać o tym, że zorganizowany przewóz ułatwi dotarcie na cmentarz osobom starszym oraz mającym problemy z poruszaniem się. W zależności od liczby uczestników ceremonii, oferujemy przewóz busem lub autokarem. Co więcej, na Państwa życzenie nasi kierowcy mogą odebrać gości z dowolnego miejsca – także z domu – a po uroczystości odwieźć ich z powrotem.

Transport zwłok

Zakład Pogrzebowy Gąsowski świadczy usługę transportu zwłok nie tylko na terenie Białegostoku, gdzie znajduje się nasza siedziba, lecz w całej Polsce. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, gdy zachodzi potrzeba odebrania ciała zmarłego z dowolnego miejsca – domu, szpitala, hospicjum oraz innych miejsc zgonu. Naszą flotę stanowią nowoczesne, w pełni przystosowane do przewozu zmarłych własne karawany renomowanych marek. Auta są niezawodne i bezawaryjne, a zespół doświadczonych w przewozie zwłok pracowników każdorazowo gwarantuje zmarłemu należyty szacunek.

Jako firma oferująca przewóz zwłok, spełniamy nie tylko polskie, lecz także światowe standardy, dlatego oferujemy również międzynarodowy transport zmarłych.

Pogrzeb tradycyjny

Choć pochówki urnowe wyraźnie zyskują na popularności, to jednak wciąż najczęściej wybierane są w Polsce pogrzeby tradycyjne – z trumną. Oba rodzaje pochówków pracownicy Zakładu Usług Pogrzebowych Gąsowski organizują z jednakowym zaangażowaniem i poszanowaniem osoby zmarłej. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby każdy pogrzeb tradycyjny – mimo swej obrzędowej powtarzalności i pewnych nienaruszalnych elementów składowych – był możliwie najbardziej wyjątkowy i podkreślał nie tylko godność zmarłego, lecz także jego indywidualność.

Proponujemy Państwu trumny w szerokim wyborze: modele skromne i z bogatymi zdobieniami, w zróżnicowanej kolorystyce, wykonane z różnego rodzaju drewna.

Nasz dom pogrzebowy, bazując na doświadczeniu zdobytym w organizacji licznych pogrzebów tradycyjnych, daje Zleceniodawcom możliwość wyboru spośród pełnej gamy usług pogrzebowych. Oferta jest oczywiście elastyczna i poszczególne usługi dopasowujemy do Państwa potrzeb oraz możliwości finansowych. Wiemy, że piękno ceremonii żałobnej tworzą detale, dlatego nawet najdrobniejsze elementy dobieramy konkretnie do Państwa oczekiwań – nie ma dla nas kwestii nieistotnych. Kwiaty w wieńcach pogrzebowych, treść i układ klepsydry, aranżacja Kaplicy Pożegnalnej – wszystko to obszernie omawiamy ze Zleceniodawcami, okazując im zrozumienie, takt i wyrozumiałość.

Mogą nam Państwo zaufać – dołożymy wszelkich starań, by pogrzeb osoby bliskiej Państwa sercu był wydarzeniem, które, choć niewyobrażalnie smutne, pozostawi w Państwu świadomość, że uczyniliśmy wszystko, by pożegnać Zmarłego w najpiękniejszy możliwy sposób.

Ekshumacja zwłok

Ekshumacja zwłok polega na wydobyciu ludzkich zwłok lub szczątków (za zwłoki uważa się ciała osób zmarłych, zaś szczątki – to popioły powstałe wskutek kremacji zwłok, przy czym w obu przypadkach zasady postępowania są takie same) z miejsca pochówku w celu przeniesienia ich do innego grobu. Najczęściej rodziny zlecają przeprowadzenie ekshumacji, gdy bliska osoba została pochowana w znacznej odległości od ich miejsca zamieszkania lub kiedy chcą przenieść jej szczątki do rodzinnego grobowca.

Wykwalifikowany personel Domu Pogrzebowego Gąsowski dysponuje sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia ekshumacji oraz samochodami odpowiednio przystosowanymi do przewozu zwłok i szczątków ludzkich.

Istnieją pewne regulacje i wymagania formalne związane z ekshumacją zwłok.

 • musi być ona przeprowadzona w okresie od 16 października do 15 kwietnia – inny termin musi zostać zatwierdzony przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny,
 • wymagane są zgody na przeprowadzenie ekshumacji od zarządców cmentarzy: tego, na którym aktualnie znajdują się szczątki oraz tego, na który  zostaną przeniesione szczątki,
 • konieczna jest także zgoda Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego

Pogrzeb z kremacją

Spopielenie zwłok przed pochówkiem nazywa się kremacją i jest najstarszym na świecie znanym sposobem chowania zmarłych. Coraz więcej osób za życia wyraża życzenie, by po śmierci zostać skremowanym – w Polsce obserwuje się zdecydowany wzrost popularności tego sposobu pochówku. Pogrzeb z kremacją ma swoje plusy i w wielu aspektach można uznać jego przewagę nad pochówkiem tradycyjnym. Cena pochówku z kremacją jest niższa, a on sam jest bardziej przyjazny środowisku i – to bardzo ważne gdy zachodzi konieczność sprowadzenia zmarłego zza granicy – łatwiej jest zorganizować międzynarodowy transport zwłok poddanych kremacji. W przypadku przewozu prochów nie obowiązują tak restrykcyjne przepisy sanitarne jak podczas transportu zwłok w całości.

Po stronie Zakładu Pogrzebowego Gąsowski leży dopełnienie wszystkich formalności związanych z kremacją. Przygotowanie ciała zmarłego do kremacji wygląda tak samo jak w przypadku tradycyjnego pogrzebu – balsamacja nie jest przeszkodą w przeprowadzeniu kremacji. Inna jest trumna, w której umieszcza się ciało: trumny kremacyjne mogą być wykonane nie tylko z drewna (wówczas nie są lakierowane, pozbawione farby i metalowych elementów), lecz także z materiału ekologicznego.

Organizacja pochówku urnowego

Zanim zmarły zostanie przetransportowany do krematorium, rodzina i bliscy mogą zobaczyć go po raz ostatni w Kaplicy Domu Pogrzebowego, przy otwartej trumnie, którą umieszczamy na eleganckim sarkofagu. Sam proces kremacji trwa około dwie godziny. Wszystkie procedury zostają przeprowadzone z całkowitym poszanowaniem godności osoby zmarłej. Pracownik krematorium umieszcza prochy we wcześniej wybranej przez Zleceniodawcę urnie.

Podczas wizyty w Domu Pogrzebowym Gąsowski Zleceniodawca wybiera urnę, która następnie spocznie w grobie lub kolumbarium. Proponujemy duży wybór urn, zróżnicowanych pod względem surowca z którego zostały wykonane, a co za tym idzie, także estetyki i ceny. Mogą Państwo wybrać m.in. urnę drewnianą, metalową, ceramiczną bądź granitową.

Międzynarodowy Transport Zmarłych

Zakład usług pogrzebowych Gąsowski realizuje wszystkie zadania w obszarze transportu zmarłych. W zakresie naszych kompetencji leży także międzynarodowy transport zmarłych. Przeprowadzki Polaków za granicę nie są rzadko spotykanym zjawiskiem, a osobom mieszkającym zamieszkałym w innym kraju często zależy na tym, by ich szczątki spoczęły w ojczyźnie. Jest to możliwe z pomocą naszego domu pogrzebowego.

Oferujemy:

 • transport zwłok i prochów: lotniczy, morski oraz drogowy,
 • załatwianie wszelkich formalności w polskich oraz zagranicznych urzędach i instytucjach,
 • tłumaczenia aktów zgonów i innych dokumentów,
 • odprawy konsularne i celne,
 • odbiór trumień i urn z lotnisk.

Aby dokonać przewozu zwłok z zagranicy, bliscy osoby zmarłej muszą jedynie dostarczyć nam następujące dokumenty, na podstawie których będzie możliwe wydanie pozwolenia na taki transport:

 • oświadczenie o braku u zmarłego choroby zakaźnej,
 • wniosek o sprowadzenie zwłok z zagranicy,
 • upoważnienie do międzynarodowego transportu zwłok,
 • upoważnienie do przewozu.,

Jako że świadczymy kompleksowe usługi i kierujemy się przede wszystkim chęcią pomocy osobom dotkniętych stratą kogoś bliskiego, proponujemy Państwu pomoc w przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Chętnie dopełnimy w Państwa imieniu niezbędnych formalności, co więcej – jesteśmy w stanie udzielić porady i wsparcia w celu uzyskania zasiłku pogrzebowego umożliwiającego sfinansowanie transportu zwłok z zagranicy do Polski. Zlecenia na transport przyjmujemy przez całą dobę.

Balsamacja

Choć efekty balsamacji zwłok doceniane są przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej i Ameryce, to usługę coraz częściej wykonuje się także w Polsce. Balsamacja, nazywana fachowo tanatopraksją, to specjalistyczny zabieg umożliwiający powstrzymanie rozkładu ciała osoby zmarłej. Zabalsamowane zwłoki mogą być długo przechowywane w chłodni, a nawet w temperaturze pokojowej. Dzięki balsamacji ciało zmarłego nie wydziela nieprzyjemnego zapachu; usunięte zostają także bakterie, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bliskich pragnących pożegnać zmarłego poprzez dotyk, a nawet pocałunek.

Zabieg tanatopraksji w naszym zakładzie pogrzebowym wykonuje wyłącznie dyplomowany, posiadający specjalne uprawnienia balsamista. Balsamacja zawsze przeprowadzana jest z należytym zmarłemu szacunkiem.

Kiedy wykonuje się tanatopraksję?

Tanatopraksja jest konieczna wtedy, gdy śmierć nastąpiła na skutek wypadku – wówczas często łączy się ją z zabiegiem rekonstrukcji – lub w wyniku ciężkiej choroby, wskutek której ciało uległo znacznym zmianom w stosunku do wyglądu sprzed choroby. Zabiegi te sprawiają, że Zmarły wygląda, jakby spał. Wykonanie balsamacji zwłok zaleca się także wtedy, gdy ciało czeka długi transport na miejsce pochówku – czy to w przypadku pogrzebu tradycyjnego, czy urnowego – oraz gdy rodzina chce zorganizować kameralne spotkanie w Kaplicy – Sali Pożegnań. Balsamacja powiem powstrzymuje procesy pośmiertne i niweluje tak zwane plamy opadowe, zasinienia, przebarwienia. Wraz z innymi czynnościami przygotowującymi zmarłego do pochówku, m.in. tanatokosmetyką, zapewnia pożądany efekt wizualny. W trosce o komfort psychiczny rodziny, ciało zmarłego jest pokazywane bliskim właśnie po przeprowadzeniu tanatopraksji. Dzięki temu nasi Zleceniodawcy często mówią z ulgą, że bliski zmarły wyglądał podczas ostatniego pożegnania „tak jakby spał”.

Usługi

PROPONUJĄC GODNE WARUNKI OSTATNIEJ POSŁUGI OFERUJEMY:

– kompleksowe usługi pogrzebowe we wszystkich obrządkach religijnych na miarę możliwości finansowych każdej rodziny,
– zapewniamy dwie  kaplice w Domu Pogrzebowym na 40 ,60 oraz  300 osób (dolny kościół Ducha Świętego),
– do dyspozycji jest bezpłatny  automat z ciepłymi , jak i zimnymi  napojami jak: kawa,herbata oraz woda mineralna,
– profesjonalna obsługa do niesienia trumny,
– posiadamy własny duży  parking na terenie Domu Pogrzebowego, jak i parking w otoczeniu kościoła,
– eleganckie karawany do przewozu osoby zmarłej w dniu pogrzebu,
– eksportację (odbiór) ciała z domów o każdej porze, szpitali, hospicjów, domów opieki,
– transport zmarłych na terenie całej polski,
–  zapewniamy autokary oraz busy do przewozu gości biorących  udział w pogrzebie,
– przewóz księdza,organisty,
– profesjonalne przygotowanie osoby zmarłej do pogrzebu : mycie,ubieranie,makijaż,balsamacja (tanatopraksja),
– załatwiamy wszelkie formalności zlecone nam,
– posiadamy własną chłodnię stacjonarną jak i agregat chłodniczy z wkładem do wystawienia ciała w domu,
– organizujemy kremację,
– wykonujemy ekshumację,
– kopanie grobów,
– zapewniamy  oprawę  muzyczną w Domu Pogrzebowym , kościele i  na cmentarzu,
– szeroki wybór wieńców, odzieży żałobnej, garniturów, garsonek i sukni za przystępną cenę,
– posiadamy duży wybór trumien, krzyży katolickich jak i prawosławnych, tabliczek,
– wypisywanie klepsydr , a także rozwieszanie w wyznaczonych miejscach,
– obrazki pamiątkowe z danymi osoby zmarłej,
– organizujemy stypy,
– zajmujemy się transpotrem miedzynarodowym,sprowadzamy zwłoki z zagranicy.