Pogrzeb z kremacją

Spopielenie zwłok przed pochówkiem nazywa się kremacją i jest najstarszym na świecie znanym sposobem chowania zmarłych. Coraz więcej osób za życia wyraża życzenie, by po śmierci zostać skremowanym – w Polsce obserwuje się zdecydowany wzrost popularności tego sposobu pochówku. Pogrzeb z kremacją ma swoje plusy i w wielu aspektach można uznać jego przewagę nad pochówkiem tradycyjnym. Cena pochówku z kremacją jest niższa, a on sam jest bardziej przyjazny środowisku i – to bardzo ważne gdy zachodzi konieczność sprowadzenia zmarłego zza granicy – łatwiej jest zorganizować międzynarodowy transport zwłok poddanych kremacji. W przypadku przewozu prochów nie obowiązują tak restrykcyjne przepisy sanitarne jak podczas transportu zwłok w całości.

Po stronie Zakładu Pogrzebowego Gąsowski leży dopełnienie wszystkich formalności związanych z kremacją. Przygotowanie ciała zmarłego do kremacji wygląda tak samo jak w przypadku tradycyjnego pogrzebu – balsamacja nie jest przeszkodą w przeprowadzeniu kremacji. Inna jest trumna, w której umieszcza się ciało: trumny kremacyjne mogą być wykonane nie tylko z drewna (wówczas nie są lakierowane, pozbawione farby i metalowych elementów), lecz także z materiału ekologicznego.

Organizacja pochówku urnowego

Zanim zmarły zostanie przetransportowany do krematorium, rodzina i bliscy mogą zobaczyć go po raz ostatni w Kaplicy Domu Pogrzebowego, przy otwartej trumnie, którą umieszczamy na eleganckim sarkofagu. Sam proces kremacji trwa około dwie godziny. Wszystkie procedury zostają przeprowadzone z całkowitym poszanowaniem godności osoby zmarłej. Pracownik krematorium umieszcza prochy we wcześniej wybranej przez Zleceniodawcę urnie.

Podczas wizyty w Domu Pogrzebowym Gąsowski Zleceniodawca wybiera urnę, która następnie spocznie w grobie lub kolumbarium. Proponujemy duży wybór urn, zróżnicowanych pod względem surowca z którego zostały wykonane, a co za tym idzie, także estetyki i ceny. Mogą Państwo wybrać m.in. urnę drewnianą, metalową, ceramiczną bądź granitową.